6 кл. Українська симфонічна поема




    В літературі термін поема (від грецького слова, що означає "твір", "творіння") — ліричний, епічний, ліро-епічний твір, переважно віршований, у якому зображені значні події і яскраві характери персонажів.

    Назва «поема» загальна, у літературознавстві частіше йдеться про конкретний жанровий різновид поеми: ліро-епічну, ліричну, епічну, сатиричну, героїчну, дидактичну, бурлескну, драматичну тощо. Виникла поема на основі давніх і середньовічних пісень, сказань, епопей, що уславлювали визначні історичні події. Як жанр, що розвивається на межі епосу, лірики й драми, синтезуючи в собі їх характерні засоби та прийоми, поема залишається найпродуктивнішою і сьогодні.



    Подивіться будь ласка невеличке відео про життя та творчість видатного українського композитора Станіслава Людкевича, якому випала доля, як і нам, жити у военний час.


Послухайте Симфонічну поему "Дніпро"


Послухайте Симфонічну поему "Пісня юнаків"





        Любий друже, тема сьогоднішнього уроку припадає на період, коли ми відзначаємо День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — державне свято в Україні, яке офіційно відзначають 9 травня, починаючи з 2016-го року, вихідний день. Прийшло на зміну радянському святу День Перемоги, яке святкували в СРСР, а потім в Україні до 2015 року включно.

        «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» встановлено як державне свято відповідно до ухваленого 9 квітня 2015 року Верховною Радою України закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939—1945 років» в рамках пакету законів про декомунізацію.


    Червоний мак (англ. Remembrance poppy) — символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.

    Був уперше використаний Американським легіоном для вшанування пам'яті американських солдатів, що полягли під час Першої світової війни. Символ поширений у Західній Європі (особливо у Великій Британії), Північній Америці та Австралії.

    Ідея використовувати червоний мак як символ пам'яті належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії, Сполучені Штати. У листопаді 1918 року під враженням від поеми Маккрея вона написала власний вірш «Ми збережемо Віру» (англ. "We Shall Keep the Faith"), де заприсяглася завжди носити червоний мак у пам'ять за загиблими.[3] Після 1918 року Моїна Майкл займалася фінансовою підтримкою недієздатних ветеранів війни. Для того, щоб зібрати необхідні кошти, Майкл запропонувала продавати штучні маки з шовку.

    А тепер - проспіваймо разом пісню "На безіменній висоті":

пісня, яка написана на реальних подіях.
    Це пісня про друзів, які назавжди залишилися лежати у незнаймого селища, на безіменній висоті. Хоча ця пісня була написана вже після війни до ​​фільму "Тиша", усі події в ній реальні. Був не один такой страшний бій, коли за будь-яку ціну необхідно було виконати завдання. З сотні бійців виживали одиниці...


 

        З того часу, коли розпочалась повномасштабна війна , коли Росія відкрито атакувала Україну 24 лютого 2022 року, зявилося багато цікавих патріотичних пісень. Одну з них ми сьогодні поспіваємо.



Немає коментарів:

Дописати коментар