В День Матері ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей мамині нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково — від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
В Україні святкування цієї особливої події припадає на другу неділю травня, а тому кожного року це різна дата. День матері 2022 року - 8 травня. Саме тоді День матері святкують в більшості країн світу. Травень вибрали не випадково - адже саме цього місяця шанують Пречисту Діву Марію, матір Ісуса Христа. До неї жінки споконвіку звертаються в тяжкі хвилини життя, коли потрібна допомога та заступництво. Крім цього в останній місяць весни природа оживає, навколо квітнуть запашні квіти, а тому це - найкращий час, щоб привітати найдорожчу людину на Землі.
Олена Киселівська
Існує безліч цікавих традицій святкування Дня матері в різних країнах світу.
День матері у Великій Британії
Історики вважають, що день матері з’явився саме в Великій Британії, де ще з 17 століття було прийнято відзначати “Материнську неділю”. У Британії в цей день прийнято приносити своїй мамі так званий “материнський торт” і просити у неї благословення. Також на День Матері британці традиційно печуть кекси і дарують матері шоколад і квіти.
День Матері в Італії
Емоційні італійці ніколи і ні за що не стануть пропускати День матері, навіть якщо їм вже добре “за 40”. Вони завжди шанують батьків, прислухаючись до них в усьому, а в цей день діти будь-якого віку дарують своїм мамам подарунки, квіти і випічку.
День матері в Німеччині
У стародавні часи у німців було прийнято відвідувати навесні своїх родичів і бажати їм багатства з процвітанням, однак крім цього вони окремо вітали своїх мам. Зараз в Німеччині вважають, що головний подарунок на День матері – це увагу і нагадування, що про батьків ніколи не забувають.
День матері в Китаї
Китайці сприймають День матері, як можливість віддати належне мамам за працю, безкорисливу жертву заради блага дитини і безмежну любов. У цей день багато хто купує квіти і різні сувеніри, щоб зробити мамам приємний сюрприз. У багатьох містах дорослі та діти влаштовують для матерів ранки з постановками, накривають стіл з рясним частуванням для всіх, хто приходить на свято.
День матері в США
У США День матері за популярністю не поступається іншим святам, а кількість бажаючих купити подарунок до цього дня збільшується з кожним роком дедалі більше.
В Америці в цей день традиційно носять квітку гвоздики: кольорову гвоздику приколюють на честь здорової матері, а білу – на згадку про померлу.
День матері в Фінляндії
У Фінляндії на вулицях міста в День Матері вивішують прапори, діти готують подарунки для мам, а татусі в цей день працюють на кухні, кожен в міру своїх здібностей і можливостей. Також в Фінляндії прийнято вітати в цей день бабусь.
День матері в Австрії
День матері відзначається в Австрії, як і в багатьох інших країнах, кожну другу неділю травня. Зазвичай діти на це свято підносять мамам невеликі букетики весняних квітів. У школі і на спеціальних заняттях дітям допомагають вчити вірші і майструвати подарунки. Цьому святу присвячуються численні розважальні заходи, кондитери випікають спеціальні торти, а в меню ресторанів з’являються спеціальні страви.
День матері в Греції
У Греції День Матері відзначається 9 травня. Історія свята ведеться від часів античної Греції, коли греки відзначали весною день матері усіх богів Геї.
День матері в Литві
Цього дня жителі країни вітають матерів та дякують їм за доброту, тепло їхніх рук та сердець. У костелах відбуваються урочисті богослужіння. Президент Литви вітає матерів зі святом і нагороджує тих, що народили, виростили і виховали сімох і більше дітей.
Як бачимо, різні країни дотримуються різних традицій святкування Дня матері, мають різні дати, навіть місяці, та наміри у всіх однакові – віддати данину матері.
Цей день стає приємним приводом для того, щоб зателефонувати мамі чи бабусі, або просто сказати у вічі " дякую за твоє кохання, підтримку і самовідданість".
«Стефанія» — пісня 2022 року українського фольк- реп гурту Kalush Orchestra, з якою гурт представлятиме Україну на Пісенному конкурсі Євробачення 2022
Сьогодні пісня «Стефанія» стала певним символом боротьби за свободу, адже користувачі соціальних мереж підкладали цю пісню на фон відеороликів, присвячених героїчній боротьбі України проти росії. За словами соліста гурту Олега Псюка, «Стефанія» стала піснею-подякою не лише для його матері, якій він її і присвятив, а для всіх мам, які переживають за своїх дітей та оберігають їх від лиха війни.
А ще , подарувати мамі можна пісню, яку ти заспіваєш від щірого серця.
Не забудьте привітати і своїх БАБУСЬ, які теж мами для ваших мам і татусів.
Проспівайте веселу пісеньку "Мама і я "
Немає коментарів:
Дописати коментар