7 клас "МУЗИКА ТЕАТРУ"

        Привіт,  любі семикласники! Сьогодні ми з вами вирушаємо до Країни музики, театру та кіно. На вас чекає зустріч з новітніми жанрами, що утворилися на основі класичної опери та балету та виникли завдяки поєднанню руху музики та ритмічного речетативу.  
    Запрошую тебе до театру !!! 

    Пригадайте , які види театрів ви знаєте?

Театр маріонеток – ляльки, які рухаються за допомогою ниток, що відходять від усіх рухомих частин персонажу (рук, ніг, голови) і сходяться вгорі на хрестовині.
Пальчиковий театр – це показ казкового дійства, де виконавці ролей заховані, а персонажі одягаються на пальці рук, маючи спеціальну будову атрибутів. Необхідна театральна норма невеликих розмірів та декорації. По ходу дій рухаються чи одним чи всіма пальцями, промовляючи текст і пересуваючи руку.
Ляльковий театр – мистецтво систематичне, де застосовуються і художнє слово й наочний образ – лялька, і живописно-декоративне оформлення, і музичний супровід.
Настільний театр – це синхронний показ відповідно до тексту дій і мови за допомогою карток-іграшки, статичні, здебільшого зображені в профіль. Тому при показі треба враховувати його специфіку.
Драматичний театр — один з основних видів театру, поряд з оперним і балетним, театром ляльок і пантомімою. ... Основним засобом виразності для артиста драматичного театру, поряд з фізичними діями, є мова.
Музичний театр - загальна назва виконавського колективу, де здійснюються вистави творів музично-сценічних жанрів (опер, оперет, музичних комедій, мюзиклів тощо).
Пантоміма (від греч.(грецький) pantómimes — актор, що грає за допомогою одних рухів тіла, буквально— все відтворюючий наслідуванням), вигляд сценічного мистецтва, в якому головним засобом створення художнього образу є пластична виразність людського тіла, жест, міміка.
Театр тіней - вид театрального видовища, сюжет у якому розкривається за допомогою рухомих пласких фігурок з картону, шкіри чи особливих кольорових плівок, якими керують актори з допомогою паличок. Ляльки освітлюються ззаду екрану спеціальними пристосуваннями, і на екрані з'являється кольорове або чорно-біле зображення. 

 Але докладніше ми поговоримо про драматичний та музичний театри.






Чи є відмінності між музичним та класичним (драматичним) театрами? Поглянь -


        В музичному театрі музика це основа музичного дійства, тоді як в драматичному (класичному ) театрі виступає як фон, створюючи певну атмосферу.


















    Таким чином музика відіграє надзвичайно важливу роль як в драматичному театрі у постановках п'єс -драми, трагедії і комедії , та музичному театрі -театрі опери та балету, оперетті  тощо.






 



Немає коментарів:

Дописати коментар